Poli paraseste cupa !Fc Politehnica Galati-Fc Panciu 5-6(0-1,1-1,1-1,1-1,4-5)

24
Politehnica Galati a pierdut in aceasta seara meciul din faza a IIIa a Cupei Romaniei Timisoreana dupa ce a fost invinsa dupa loviturile de departajare de Fc Panciu.Dupa ce au eliminat turul precedent Fcm Dunarea II,Fc Panciu mai face o victima din echipele galatene in cupa si elimina dupa prelungiri si lovituri de departajare si Politehnica Galati.Primii care au deschis socrul au fost pancenii in minutul 8.Dupa marcarea golului cei care au sanse de a inscrie sunt tot pancenii care au irosit cateva sanse de a se desprinde decisiv de Poli.Egalarea “studentilor” vine aproape de finalul celor 90 de minute,in minutul 80 Bahica inscrie si impinge meciul in prelungiri.Dupa 90 de minute scorul ste egal 1-1 si se trece la doua reprize de cate 15 minute de prelungiri.In cele 30 de minute de prelungiri cele doua echipe practica un joc de asteptare,principala grija fiind sa nu primeasca gol.Cele doua reprize de prelungiri se incheie la fel ca cele 90 de minute regulamentare de joc fara gol si se trece la loviturile de departajare.La “moarte subita” norocul avut de studenti in precedentul meci de cupa cu Fc Otelul II ii paraseste.La loviturile de departajare cele doau echipe pastreaza egalitatea pana la cel de al patrulea 11 m executat de studenti ratat de Radu.Scorul final al loviturilor de departajare a fost 4-5 si Fc Panciu se califica in faza a IVa a Cupei Romnaiei Timisoreana,unde vor intalni o echipa de liga a IIa foarte probabil Fcm Dunarea Galati.