FOTBAL:Etapa proasta pentru galateni in liga a III a

4

Rezultate slabe in etapa a IIa a seriei I a ligii a IIIa astazi pentru echipele galatene.Pe stadionul “Siderurgistul”,Fc Otelul II a remizat 0-0 “nou promovata” Fcm Onesti.Cealata reprezentanta a orasului nostru in liga a IIIa, Politewhnica Galati a pierdut 1-3 meciul cu CSM Pascani.De rem,arcat ca cei care au marcat primii au fost galatenii in minutul 25,egalarea survenind in ultimele minute ale primei reprize.Dupa doua etape,Fc Otelul II are 4 puncte in calsament,golaveraj 2-0.Etapa viitoare,vineri 10 septembrie Fc Otelul II va juca in deplasare cu CS Panciu.Politehnica dupa doua etape are 3 puncte,golaveraj 2-3.Etapa viitoare vineri 10 septembrie de la ora 17.00 pe stadionul “Siderurgistul”,Politehnica va juca cu Fcm Bacau echipa cu 6 puncte din sase posibile.