FOTBAL:Fc Otelul II castiga derby-ul cu Poli

3
Derby-ul fotbalistic al galatiului din liga a IIIa,desfasurat astazi pe stadionul “Siderurgistul”s-a incheiat cu victoria micilor otelari cu 2-1 in fata “studentilor” de la Politehnica Galati.Primii care au marcat au fost “studentii” care au marcat in minutul 64 prin Velicu.Un minut mai tarziu Avram aduce egalarea pentru otelari pentru ca peste doua minute de la marcarea golului egalizator, otelarii cei mici sa marcheze si golul victoriei prin Cucu.Prin victoria de astazi “micii otelari” se razbuna pe studenti pentru cele doau eliminari consecutive din cupa(sezonul trecut si sezonul acesta).Victoria de astazi a Fc Otelul II este prima victorie a otelarilor dupa  aproape 4 ani.Ultimul succes in liga a IIIa a Fc Otelul II in fata Politehnica Galati data din  10 martie 2007 cand Fc Otelul II,castiga cu 1-0 in fata Politehnica Galati.Dupa 4 etape Fc Otelul II este pe locul 2 in seria I a ligii a IIIa cu 10 puncte,3 victorii,1 meci egal,0 infraangeri,golaveraj 6 goluri marcate 2 primite.Politehnica este la cea de a  treia infrangfere consecutiva si se situeaza pe locul 10 cu 3 puncte,golaveraj 4 goluri marcate 7 incasate.Etapa viitoare,vineri 24 septembrie,Fc Otelul II va juca la Bacau cu nou promovata Sport Club in timp ce Poli va juca pe teren propriu cu Aerostar Bacau.