FOTBAL:Fcm Dunarea-Fc Snagov doar 3-0

7
Aproape 100 de spectatori au asistatat astazi pe stadionul “Dunarea” la partida de liga a IIa dintre Fcm Dunarea si Fc Snagov un preambul la meciul de maine de pe stadionul “Otelul” dintre liderul ligii I,Fc Otelul si Fc Steaua Bucuresti.Meciul de astazi de liga a IIa a fost total la discretia dunarenilor care pe langa cele 3 goluri marcate au mai ratat alte cateva situatii bune de a marca.Golurile au venit tarziu, in partea a doua ameciului dupa ce in prima parte Carjan si Pribac au irosit sanse bune de a marca.Primul gol a fost marcat in minutul 62 de “decarul” Vali Munteanu,golul marcat l-a costat pe Munteanu un cartonsa galben pentru ca si-a scos tricoul in timp ce savura golul.In minutul 65 dunarenii dezlantuiti marcheaza golul doi al meciului si cel de al doilea din cele 10 propouse aici .Goluil trei al dunarenilpor vine ca urmare a cursuluii firesc al jocului si este inscris de Vali Munteanu care resuseste dubla.Cu cele 3 puncte de astazi Fcm Dunarea ajunge la cota 7 puncte in clasmentul ligii a II a seria I,pe pozitia a 7a ,golaveraj  8-6.Etapa viitoare Fcm Dunarea va juca la Cosntanta cu fosta prim divizionara Farul Constanta.