FOTBAL:Fcm Dunarea infranta de Fc Steaua II.Fcm Dunarea-Fc Steaua II 2-3

3
Fcm Dunarea Galati a pierdut astazi pe teren propriu meciul cu desfiintata din vorbe Fc Steaua II Bucuresti.Desi se spunea ca  nu se vor prezenta la meciul de astazi si se vor desfiinta stelistii au venit la Galati cu o serie de jucatori de la prima echipa (Zapata,Ionescu,Baciu),jucatori transferati de la Urziceni(Ricardo Gomes)si jucatori de perspectiva din centrul de copii al clubului.Primii care au marcat au fost stelistii prin Rusu in minutul 10.Un minut mai tarziu Fcm Dunarea egaleaza prin Pribac.In minutul 17 se face 1-2,Rusu inscriind golul micilor stelisti.In minutul 31 se face 1-3,golul find inscris de Bejan.2-3 se face in minutul 71 Cristea fiind autorul golului.Din 3 meciuri in liga a IIa, dunarenii au pierdut 2 si au castigat unul singur si acela din lovitura de la 11m.Etapa viitoare Fcm Dunmarea va juca la Tulcea cu Delta,echipa care a invins si eliminat,miercuri in cupa Fcm Dunarea cu 1-0.