HOCHEI:Infrangere onorabila contra campioanei.Sport Club Miercurea Ciuc-Csm Dunarea Galati 7-1

18
Astazi la Miercurea Ciuc pe patinoarul “Vakar Lajos”,Csm Dunarea Galati(locul 5 din 6 sezonul trecut)a pierdut primul meci din LNH,contra campionilor de la Sport Club Miercurea Ciuc scor 1-7.Hocheistii galateni au rezistat doar o repriza fara sa primeasca gol, la prima pauza a fost 0-0.In repriza a 2 a ciucanii s-au dezlantuit si au castigat repriza cu 4-0.Partea a treia a meciului a fost la fel ca cea de a doua la discretia campionilor care au castigat repriza cu 3-1.In repriza a 3 a, cu 7 secunde inainte de final noua achizitie, Atilla Tanko a inscris primul gol din acest sezon pentru Csm Dunarea,in momentul marcarii golului dunarenii erau in superioritate numerica.Maine de la ora 17.30 la Gheorgheni ,Csm Dunarea va sustine cel de al doilea meci din acest sezon contra celor de la Progym Gheorgheni.