FOTBAL:Fc Otelul II victorie la Focsani.Csm Focsani-Fc Otelul II 1-2 (0-1)

10
Fc Otelul II Galati a trecut astazi la Focsani de gazdele de la Csm 2007 cu 2-1,la pauza 0-1, in meciul din cadrul etapei a VII a a seriei I a ligii a IIIa.Golurile galatenilor au fost marcate de  Avram in minutul 47 si Butoi in minutul 81.Primii care au marcat au fost vrancenii care au punctat prin Milea in minutul 14.Dupa 7 etape Fc Otelul II este pe locul 3 in clasament cu 16 puncte la egalitate de puncte cu echipa de pe locul 2 Sport Club Bacau.Etapa viitoare Fc Otelul II va juca pe teren propriu cu Rapid CFR Suceava,vineri 15 octombrie de la ora 15.00.Cealalta echipa de liga a IIIa Politehnica a stat in aceasta etapa,”polistii” vor sta si etapa viitoare iar in clasament sunt pe locul 9 cu 6 puncte din 6 jocuri.