FOTBAL:Viitorul suna bine la Fcm Dunarea.Fcm Dunarea Galati-Viitorul Constanta 4-0 !

6
Dupa ce in etapa a Va au trecut cu 3-0 de Fc Snagov pe stadionul “Dunarea” astazi, Fcm Dunarea a plusat la capitolul scor si a trecut cu 4-0 de Viitorul Constanta pe acelasi stadion “Dunarea” si ajung la cea de a patra etapa fara infrangere.Golurile galatenilor au fast marcate de George Carjan (2) in minutule 22 si 24, care a ajuns la cota 4 din cele peste 10 propuse aici,Pribac min 67 si Chelaru min 69( cel care la inlocuit pe marcatorul primelor doua goluri Carjan).Pe langa cele 4 goluri marcate galatenii au mai inscris o data prin Stelian Cucu in minutul 36 dar golul a fost anulat pe motiv de off-side.”Tase” a trimis astazi in teren urmatorii jucatori:Mindileac- Popescu (’41Pribac), Cristescu(’71 Marin),Cristea,Florea,Munteanu,Cioinac,Caldararu,Cucu,Enache,Carjan(’66 Chelaru). Etapa viitoare Fcm Dunarea va juca cu Fc Botosani pe terenul botosanenilor.Dupa 7 etape Fcm Dunarea este pe locul 4 in clasament cu 11 puncte,3 victorii,2 meciuri egale,2 infrangeri, golaveraj 12 goluri marcate-6 primite. sursa foto:academiahagi.ro