FUTSAL:Infrangere onorabila pe terenul campioanei.City’us Targu Mures-United Galati 5-3(2-1)

8
La Targu Mures in derby-ul etapei a IVa a ligii I de futsal,campioana si echipa de pe locul 1, City’us a trecut de locul doi si semifinalista de sezonul trecut United Galati 5-3 la pauza 2-1.Primii care au marcat au fost galatenii prin Viorel Cojoc in minutul 11,egalarea a venit in minutul 14 iar in minutul 18 campionii au trecut in avantaj pe tabela.Galatenii au reusit egalarea in partea a doua a jocului in minutul 26 prin capitanul Bogdan Dima.In minutul 28 galatenii mai marceaza o data prin Daniel Plesu dar in poarta aparata de Tanasila si campionii trec in avantaj.Pe final muresenii mai puncteaza de doua ori in minutele 37 si 38 iar in minutul 40 Catalin Ivan marcheaza ultimul gol al meciului.United inregistreaza prima infrangere din acest sezon reusind sa ofere o replica buna campionilor care au castigat meciul la doua goluri diferenta dupa ce in primele trei etape au castigat la diferente de 10 si 7 goluri.Dupa aceasta etapa liga I de futsal intra in pauza pentru o actiune a echipei nationale(la care va paticipa si Marian Sotarca,absent astazi) iar campionatul se va relua la finalul lunii octombrie cand United va juca pe teren propriu cu nou promovata Universitatea Alexandria.