HOCHEI:Steaua Rangers Bucuresti-Dunarea Galati 7-3 (0-0,1-1,6-2)

3
Hocheistii de la Dunarea au pierdut astazi 3-7,la Bucuresti meciul restant din turul LNH cu Steaua Rangers.Galatenii au inceput bine meciul dar au  terminat rau.Scorul a fost deschis de Istvan Veress asistat de Levente Elekes in minutul 1.10 al reprizei secunde.In momentul marcarii golului Dunarea evolua in inferioritate numerica.Egalarea a venit in minutul 13.09.La finalul primelor doua reprize scorul era egal 1-1(prima repriza s-a terminat la egalitate 0-0).Repriza a treia este dezastruoasa penru Dunarea, daca in primele doua reprize au primit doar 1 gol in repriza a treia au incasat 6 goluri !De la 1-1 Steaua s-a distantat la 3-1,Dunarea reduce din handicap prin fostul stelist Nutu Andrei  servit de Atilla Tanko 3-2,dupa care urmneaza o serie de trei goluri marcate de galateanul de la Steaua,Razvan Lupascu 6-2.Juraj Zemko golgeterul echipei noastre inscrie pentru 6-3, servit de conationalul sau  Michal Benadik.Tabela este inchisa de stelistul Timaru in ultimul minut de joc al meciului.In acest meci Csm Dunarea a acumulat 24 minute de penalizare.Meciul rertur dintre cele doua echipe este programat pentru miercuri 27 octombrie pe patinoarul “Dunarea” din orasul nostru.Dupa 6 meciuri din LNH, Dunarea este pe locul 4 cu 9 puncte,3 victorii-3 infrangeri.
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal