BASCHET:Start si in divizia B de baschet

3
Sambata 6 noiembrie va debuta si divizia B de baschet masculin,competitie in care orasul nostru va fi reprezentat si anul acesta de 2 echipe.Spre deosebire de sezonul trecut cand cele doua echipe au facut parte din aceiasi serie sezonul acesta reprezentantele orasului nostru vor evolua in serii diferite.Astfel, Phoenix Galati a fost repartizata in seria a IIa in timp ce Csu Galati a fost repartizata in seria a IIIa.Din seria a IIa pe langa Phoenix mai fac parte echipele:Csm Bucuresti 2,CSA Steaua Turabo Bucuresti 2,CS Dinamo Bucuresti,CSS Giurgiu si CSS Targoviste.Primul meci in noul sezon Phoenix il va juca in deplasare la Bucuresti cu retrogradata din divizia A Dinamo.In etapa a II Phoenix va juca pe teren propriu pe 13 noiembrie cu CSS Targoviste.Programul turului continua astfel-20 noiembrie:Phoenix-CSM 2 Bucuresti,27 noiembrie:Steaua 2-Phoenix,4 decembrie:Phoenix-CSS Giurgiu.Castigatoarea seriei Est de sezonul trecut, Csu Galati va face parte din seria a IIIa alaturi de echipele:Colegiul Natioinal Aurel Vlaicu Bucuresti,ACS Granitul Bucuresti,Baschet Time Bucuresti,Rapid Bucuresti si CSU 2 Ploiesti.Primul meci CSU il va juca in deplasare la satelitul campioanei CSU 2 Ploiesti.Pe 13 noiembrie CSU Galati va juca primul meci din n oul sezon pe teren propriu cu Rapid Bucuresti.Programul turului de campionat continua cu meciurile :etaapa a IIIa,20 noiembrie :Baschet Time Bucuresti-CSU Galati,27 noiembrie-etapa a IVa,CSU Galati-ACS Granitul Bucuresti,4 decembrie,etapa a Va,Colegiul National Aurel Vlaicu-CSU Galati.sursa foto:phoenixgalati.ro    
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal