FOTBAL:Doua infrangeri pentru echipele galatene in etapa a XIIIa din liga a IIIa

2
Daca Politehnica a pierdut la Bacau 0-1 cu ocupanta locului 2 Sport Club Bacau,Fc Otelul II a pierdut surprinzator pe teren propriu cu Ceahlaul II 1-2.Desi au deschis scorul prin Elek in minutul 11 galatenii au fost egalati in minutul 17 iar lovitura de gratie a venit in minutul 59.Galtenii au pierdut ultimul meci oficial din 2010 desi din liga a IIIa mai sunt de disputat doua etape,Fc Otelul II va sta .Dupa 13 etape Fc Otelul II este pe locul  4 cu 20 de puncte iar Politehnica este pe locul 7 cu 16 puncte.Etapa viitoare Fc Otelul II sta iar Plitehnica va juca pe teren proproiu cu ultima clasata Luceafarul Mihai Eminescu.Ultimul adversar din turul acestui sezon pentru Politehnica va fi Csm Focsani pe 3 decembrie.