FOTBAL:Dunarenii au stins lanterna.CF Braila-Fcm Dunarea 0-2

7
Astazi la Braila in etapa a XIIIa a ligii a II seria I ,Fcm Dunarea s-a impus in fata lanternei rosii a seriei I din liga a IIa gazdele de la CF Braila cu scorul 2-0.Golurile galatenilor au fost marcate de George Carjan (care ajunge la cota 9 din cele peste 10 propuse aici) in minutul 55 si de Vali Munteanu in minutul 60.Victoria de astazi a baietilor lui “Tase” urca Fcm Dunarea pana pe locul 4 in timp ce vecinii de peste Siret,lanterna rosie CF Braila,se afunda tot mai mult pe ultimul loc al calsamentului,iar din sezonul viitor au sanse mari sa se dueleze cu satelitul Fc Otelul sau cu Politehnica in liga a IIIa.Etapa viitoare Fcm Dunarea va sustine ultimul meci din turul acestui sezon de pe teren propriu cu “nou promovata”,Dinamo II un meci in care singura necunoscuta este  numarul de goluri marcate de dunareni.