FOTBAL:Fcm Dunarea a facut scor cu Juventus…Bucuresti.Fcm Dunarea-Juventus Bucuresti 4-0(2-0)

8

Astazi in cadrul etapei a XIa din liga a IIa de fotbal Fcm Dunarea a invins Juventus Bucuresti cu scorul 4-0 la pauza 2-0.Golurile dunarenilor au fost marcate de Ionut Enache in minutul 11,George Carjan in minutele 20 si 90,Adrian Pribac in minutul 51.Victoria de astazi a galatenilor este cea de a IVa din acest sezon si asigura un salt de 4 locuri in clasment pentru elevii lui “Tase” ei fiind pe locul 6 cu 15 puncte golaveraj 19-11.Etapa viitoare  dunarenii vor evolua tot pe teren propriu cu Fc Astra II Giurgiu pentru ca in etapa a XIIIa sa se desfasoare derby-ul “Dunarii de Jos” cu ultima clasata CF Braila pe stadionul “Municipal” din Braila.