HOCHEI:Dunarenii au batut si astazi Progym-ul.Csm Dunarea-Progym Gheorgheni 4-2(0-2,2-0,2-0)

10
Meciurile din grupa preliminara au continuat astazi la Galati pe patinoarul Dunarea unde Csm Dunarea a mai bifat o victorie in inutula grupa preliminara 4-2 cu Progym Gheorgheni,meciul de astazi cu Progym fiind ultimul in fata propriilor suporteri pentru Csm Dunarea Galati.Dunarenii au iceput mai greu meciul si au permis celor de la Progym sa inscrie doua goluri si sa castige prima repriza.Haerghitenii au castigat prima repriza si datorita eliminarilor de la Dunarea, in prima repriza dunarenii fiind penalizati de 6 ori cu cate 2 minute,in timp ce adversarii au inregiostrat o singura eliminare.In partea a doua dunarenii revin la “vechile obiceiuri” si anume marcheaza repede,in minutul  2:03,slovacul Boris Ruzicka asistat de Levente Elekes inscrie primul gol al Csm Dunarea in acest meci.Presiunea galatenilor asupra portii celor de la Progym se concretizeaza si in minutul 14:08 cand Levente Elekes asistat de Atilla Tanko si Andrei Nutu stabileste egalitatea.In partea a treia a meciului cei care marcheaza sunt tot galatenii care o fac in minutul 9:47 prin  Catalin Berdila asistat de Stanislav Gavac.Liderul marcatorilor de la Csm Dunarea  Juraj Zemko isi trece si el numele pe lista marcatorilor in minutul 17:28 asista de Eduard Hartmann.Dunarenii au castigat si cel de al patrulea meci din gruap preliminara si se despart de suporteri cu o victorie.Din inutila grupa preliminara Csm Dunarea mai are de jucat 4 meciuri 2 la Bucuresti cu Sportul pe 4 si 5 decembrie 2010 si 2 la Gheorgheni pe 8 si 9 Ianuarie 2011.
Csm Dunarea: Radu Viorel,Tomas Porubsky,Eduard Hartman,Atilla Tanko,Valentin Vlase,Catalin Geru(capitan),Catalin Berdila,Glovatchi Iulian,Daniel Marius Andrei,Dan Gabriel,Ciprian Hristache,Juraj Zemko,Stanislav Gavac,Boris Ruzicka,Andrei  Nutu,Felician Secuianu,Vasile Mironov,Levente Elekes,Mihai Aurica,Istvan Veress,Mircea Necula.Antrenor principal:Marius Trandafir.