FOTBAL:Infrangere pentru Fcm Dunarea in ultima etapa a turului ligii a IIa

2
Astazi la Navodari in ultima etapa a turului ligii a II de fotbal Fcm Dunarea a pierdut 0-1 meciul cu Sageata Navodari.Singurul gol al meicului a fost marcat in minutul 60 din lovitura de la 11m, in urma unui fault al portarului dunarenilor Mastcan.Desi in prima faza executantul loviturii de la 11m a ratat,arbitrul Georgian Ionescu din Buzau la semnalizarea asistentului sau Costin Florescu din Clinceni a dictat repetarea loviturii de la 11m.Jucatorii si antrrenorii Fcm Dunarea au protestat iar antrenorul Viorel Tanase a fost trimis in tribuna.Mai devreme la cabine a plecat si Daniel Popescu el fiind eliminat in minutul 76.Sageata castiga din nou in fata Fcm Dunarea, cu 1-0 ,din nou cu “cantec” dupa ce in etapa a 17 a a sezonului trecut au castigat la Stejaru pe atunci tot cu probleme.Fcm Dunarea termina turul campionatului pe locul 6 cu 22 de puncte la 8 puncte de retrogradare si la 12 de promo0vare iar la Fcm Dunarea se anunta o iarna linistita.