HOCHEI:Sportul-Dunarea 2-11 in Cupa Romaniei

7

Hocheistii de la Dunarea au mai invins inca o data in acest sezon Sportul de data aceasta in Cupa Romaniei cu 11-2.Scorul pe reprize a fost Sportul-Dunarea 1-0,0-5,1-6.Prima repriza a fost castigata surprinzator de “studenti” cu 1-0.In partea a doua dunarenii s-au dezlantuit si au inceput tavalugul aspura portii Sportului.Primul care a marcat a fost Levente Elekes din pasa lui Atilla Tanko,ceilalti marcatori din repriza a doua au fost: Stanislav Gavac servit de Juraj Zemko,urmeaza doua goluri in inferioritate pentru Dunarea primul inscris de  Levente Elekes (Boris Ruzicka, Catalin Geru),iar cel de al doilea a fost productie 100 % slovaca a marcat   Eduard Hartmann  au pasat Juraj Zemko si Stanislav Gavac.Ultimul gol al reprizei a fost inscris de capitanul  Catalin Geru  ajutat de Levente Elekes si Nutu-Petrus Andrei.In partea a treia Dunarea mai inscrie 6 goluri din care 5 apartin in totalitate slovacilor.Au marcat :  Juraj Zemko (Eduard Hartmann , Stanislav Gavac), Stanislav Gavac (Juraj Zemko), Eduard Hartmann  (Juraj Zemko),din nou  Juraj Zemko (Eduard Hartmann, Michal Benadik)  si  Eduard Hartmann  (Juraj Zemko, Stanislav Gavac).Cel de al saselea gol din ultima repriza a fost inscris de  Mihai Aurica  din pasa capitanului Catalin Geru,tanarul  Mihai Aurica fiind la primul gol, marcat in acest sezon.Vineri 21 ianuarie de la ora 17.00 este programat cel de al doilea meci si ultimul din faza preliminara a cupei pentru Dunarea cu Fenestela Brasov.Victoria de astazi asigura in proprotie destul de mare calificare in final-four,indiferent de rezultatul meciului cu Fenestela.Csm Dunarea Galati :Radu Viorel,Andrei Papadie,portari,Hartmann Eduard,Tanko Atilla,Vlase Valentin,Geru Catalin,Berdila Catalin,Benadik Michal,Andrei Marius-Daniel,Dan Gabriel,Zemko Juraj,Gavac Stanislav,Ruzicka Boris,Andrei Nutu-Petrus,Mironov Vasile,Elekes Levente,Aurica Mihai,Veress Istvan.