HOCHEI:Au rezistat aproape o repriza.Sport Club Miercurea Ciuc-Dunarea 11-1(1-0,5-0,5-1)

3
Hocheistii de la Dunarea au pierdut in aceasta seara meciul din etapa a VIIa a Super Ligii de la Miercurea Ciuc cu Sport Club 1-11.Lipsiti de aportul portarului titular Radu Viorel dar si fara Stanislav Gavac,Attila Tanko si Dan Gabriel dunarenii nu au reusit sa puna prea mari probleme campionilor.Sport Club a castigat cu 11-1 pe reprize 1-0,5-0,5-1,dunarenii reusind sa reziste in fata campionilor doar in prima repriza cand au incasat primul gol in minuul 19:05.In celelalte reprize valoarea ciucanilor dar si orele de pregatire in plus pe gheata au facut diferenta intre cele doua echipe.Golul galatenilor din meciul de astazi a fost marcat de Levente Elekes din pasa capitanului Catalin Geru in minutul 3 al reprizei a treia.Dunarenii au acumulat in jocul de astazi 10 eliminari de 2 minute,una de 10 minute si una de 20 de minute,cea mai importanta este cea a lui Juraj Zemko care a primit pedeapsa de meci pentru rea conduita si probabil va lipsi in meciul de la Brasov.In schimb ciucanii au fost penalizati in meciul de astazi cu doua eliminari de doua minute.
Csm Dumnarea:Tomas Porubsky-Papadie Andrei,Hartmann Eduard,Vlase Valentin,Geru Catalin,Berdila Catalin,Glovatchi Iulian,Benadik Michal,Andrei Marius-Daniel,Zemko Juraj,Ruzicka Boris,Silviu Manole,Elekes Levente,Alexandru Munteanu,Veress Istvan,Necula Mircea.Antrenori:Marius Trandafir si Teodor Mocanu.Datele statistice complete ale jocului aici