HOCHEI:Dunarea locul 4 dupa 5 etape din Super Liga

6

Etapa nebuna aseara in Super Liga Nationala,Dunarea a fost invinsa in prelungiri de Fenestela iar cel de al doilea meci al zilei de la Bucuresti dintre Steaua Rangers si Sport Club Miercurea Ciuc s-a intrerupt inainte de inceperea reprizei a treia din cauza unor defectiuni a masinei care reface gheata.La finalul primelor doua reprize scorul era 4-1 pentru Steaua Rangers iar cea de treia repriza se va juca la urmatorul meci Steaua Rangers-Sport Club Miercurea Ciuc,meci care vba avea 4 reprize.
Dupa 5 etape din Super Liga Dunarea ocupa pozitia a 4 cu 5 puncte,punctul din meciul cu Fenestela Brasov fiind primul castigat de dunareni exclusiv din Super Liga.Linia de clasament din Super Liga(cu jocurile din sezonul regulat) a
dunarenilor este 11 jocuri, 1 victorie,2 infrangere in prelungiri,8
infrangeri,30 goluri marcate-89 incasate.
Erata:In postarea aferenta meciului Csm Dunarea Galati-Corona Fenestela Brasov s-au strecurat ceva erori cum ar fi:cel care a inscris golul 4 al Csm Dunmarea a fost slovacul Boris Ruzicka si nu Stanislav Gavac.Acelasi Boris Ruzicka a mai inscris un gol in meciul de ieri.Marcatorii de ieri sunt:Boris Ruzicka 2 goluri,Juraj Zemo si Levente Elekes.