HOCHEI:Inceput bun final slab.Dunarea-Steaua Rangers 3-6(2-3,1-1,0-2)

2
Hochesitii de la Dunarea au pierdut in aceasta seara 3-6 meciul cu Steaua Rangers.Asa cum suntem obisnuiti dunarenii au inceput bine meciul, au continuat la fel de bine dar au cedat pe final si au pierdut 3-6.Stelistii au marcat primii in minutul 1:28 prin Mihail Georgescu(0-1) iar Dunarea a egalat imediat(4:19) prin Juraj Zemko (1-1)asistat de Eduard Hartmann si Stanislav Gavac.Dupa egalare stelistii riposteaza si inscriu doua goluri in minutele 9 si 11 prin Georgescu si Timaru(1-2,1-3).Pana la prima pauza Dunarea mai inscrie si ea o data prin Michal Benadik (2-3)asistat de Boris Ruzicka in minutul 14:13.
Dunarea incepe bine repriza a doua,  in minutul 3:45 Boris Ruzicka  asistat de Levente Elekes, Atilla Tanko egaleaza din nou situatia pe tabela de marcaj(3-3).Nou venitul stelist Mike Frogie duce din nou Steaua in avantaj in minutul 7 al reprizei (3-4).In repriza a treia galatenii cedeaza ca de obicei pe finalurile de meci iar stelistii se distanteaza la 3-5 prin acelasi Frogie si 3-6 prin Mihail Georgescu.
Duminica de la ora 17.00 Dunarea va juca tot pe teren propriu cu Sport Club Miercurea Ciuc penultimul meci de acasa din Super Liga.Dupa IX etape din Super Liga ,Dunarea ramane pe locul 4 cu 5 puncte.
Csm Dunarea:Radu Viorel,Andrei Papadie,Hartmann Eduard,Tanko Atilla,Vlase Valentin,Geru Catalin(capitan),Berdila Catalin,Glovatchi Iulian,Benadik Michal,Andrei Marius-Daniel,Zemko Juraj,Gavac Stanislav,Ruzicka Boris,Andrei Nutu-Petrus,Mironov Vasile,Elekes Levente,Necula Mircea.Antrenori:Marius Trandafir si Teodor Mocanu.