HOCHEI:Infrangere in primul meci din Super Liga.Corona Fenestela Brasov-Csm Dunarea 6-2(1-1,1-0,4-1)

6
In aceasta seara la Brasov,Csm Dunarea a pierdut primul joc din Super Liga Nationala 2-6 pe reprize 1-1,0-1,1-4 cu Fenestela Brasov. Dunarenii au inceput bine meciul,au reusit sa le tina piept brasovenilor doua reprize dar au cedat in ultima parte a meciului.Golurile galatenilor au fost marcate de Stanislav Gavac din pasa lui Juraj Zemko in minutul  13:42 la scorul 0-1 si Juraj Zemko din pasa lui Stansilav Gavac in minutul 51:05 cad Dunarea era in inferioritate numerica.Din poarta galateana a lipsit astazi Radu Viorel “buturile” fiind incerditata tinerilor Asandei si Porubsky.In celalalt meci al serii din Super Liga ,Sport Club Miercurea  Ciuc a trecut de Steaua Rangers cu acelasi scor 6-2.
Csm Dunarea:93.Cristian Asandei,40.Tomas Porubsky-2.Hartmann Eduard,5.Tanko Atilla,7.Necula Mircea,9.Geru Catalin(capitan),10.Berdila Catalin,12.Glovatchi Iulian,16.Andrei Marius-Daniel,18.Dan Gabriel,22.Zemko Juraj,24.Gavac Stanislav,25.Ruzicka Boris,30.Secuianu Felician,55.Elekes Levente,76.Silviu Manole,77.Valentin Vlase.Antrenori:Marius Trandafir si Teodor Mocanu.
Maine de la ora 19.00 Dunarea va juca la Miercurea Ciuc restanta cu Sport Club.Datele statistice ale jocului de astazi aici