HOCHEI: Aproape de surpriza.Steaua Rangers-Dunarea 7-3(1-1,1-1,5-1)

4
In aceasta seara la Bucuresti pe patinoarul “Mihai Flamaropol” hocheistii de la Dunarea au pierdut 7-3(1-1,1-1,5-1)meciul din etapa a VIa a Super Ligii Nationale cu Steaua Rangers Bucuresti.La finalul primelor doua reprize scorul era egal 2-2,dar in repriza  a treia lotul galatean s-a dovedit a fi mai subtire decat cel al Stelei si galatenii au cedat repriza cu 1-5.Galatenii au fost aproape de surpriza mai ales ca in minutul 13 al reprizei a treia scorul era egal 3-3.Golurile din meciul de astazi ale galatenilor au fost marcate de :Andrei Nutu,Levente Elekes si Catalin Geru.Dupa VI etape din Super Liga Dunarea ocupa locul 4 cu 5 puncte.Urmatorul meci este programat duminica 20 februarie la Miercurea Ciuc cu echipa de pe primul loc din Super Liga,Sport Club Miercurea Ciuc.Din lotul galatenilor pentru meciul de astazi au lipst in continuare Catalin Berdila si Attila Tanko indisponibil astazi a fost si Dan Gabriel.