VOLEI:Studentii au cedat fara drept de apel.Stiinta Bacau-Csu Galati 3-0(25-23, 25-15, 25-23)

6

Astazi la Bacau in “finala”seriei NE a diviziei A2 de volei masculin,Csu Galati a pierdut cu 3-0 (25-23,25-15,25-23) meciul cu Stiinta Bacau.Galatenii au oferit o replica palida astazi si au pierdut meciul in aproape 70 de minute.Primul set a fost inceput mai bine de galateni dar au cedat pe final cu 25-23,cel de al doilea set a fost castigat de gazde cu 25-15.Setul trei care nu mai conta ,galatenii aveau nevoie de victorie cu 3-0 sau 3-1,a fost inceput bine de galateni care au condus in repetate randuri dar au cedat inititiva pe final si bacauanii s-au impus cu 3-0.Ca urmare a acestui rezultat Csu Galati va termina seria NE pe locul 2 iar in faza a IIa va juca cu Cs Rapid Bucuresti.Cel mai probabil in faza a IIa va fi un dublu duel Csu Galati-Rapid Bucuresti atat la masculin cat si la feminin.Etapa viitoare sambata 5 martie Csu Galati va juca pe teren propriu ultimul meci din faza I,cu echipa de pe locul 3 din serie Dacia Buzau.