FOTBAL:Micii otelari se impun in derby.Politehnica-Fc Otelul II 0-1(0-0)

6
Putin peste 100 de sepctatori au tinut sa fie prezenti astazi pe stadionul “Siderurgistul” si sa asiste la derby-ul mic al galatiului fotbalistic dintre Politehnica si Fc Otelul II,cu polistii in rolul gazdelor astazi.Daca tribunele stadionului nu s-au ridicat la statutlul de meci derby,jocul celor doua echipe a fost la inaltimea unui meci derby  cu multe faze de poata cu interventii providentile ale celor doi portari,eliminari si un singur gol.Oaspetii de astazi,Fc Otelul II s-au impus cu 1-0 prin golul marcat de Alexandru Chebac in minutul 55 cu cvapul din careul mic dupoa o centrare venita de pe partea stanga de la Lucian Murgoci.Dupa primirea golului “studentii” devin extrem de nervosi lucru ce avea sa ii coste pentru ca in minutul 68,Silviu Falcaru este eliminat pentru doua catonase galbene iar portarul Stoica a fost avetrizat pentru proteste.Pe final de meci “studentii” puteau marca golul egalarii dar atacantii studentilor au trimis putin peste poarta lui Abraham.Fc Otelul II castiga si meciul retur cu concitadina Politehnicva dupa ce in tur s-au impus cu 2-1.Dupa 19 etape Fc Otelul II ocupa locul 4 in clasament cu 27 de puncte in timp ce “stundetii” ocupa pozitia a saptea cu 22 de puncte.Etapa viiotoare Politehnica va juca la Bacau cu Aerostar in timp ce Fc Otelul II va juca pe teren propriu cu Sport Club Bacau,meciul urmand sa se desfasoare la Baza “Zoltan David” fosta Ancora.