FUTSAL:Victorie in ultima deplasare.Concordia Chiajna-United 2-4(1-2)

2

Ultima deplasare din sezonul regulat al ligii I de futsl a fost de bun augur pentru United care a trecut cu 4-2 la pauza 2-1 de Concordia chiajna.Primii care au marcat au fost gazdele iar replica galatenilor a venit imediat prin doua goluri marcate intr-un singur minut.La pauza s-a intrat cu 2-1 pentru viceliderul ligii I.Si in repriza a doua primii au marcat cei din Chiajna iar la fel ca in prima repriza United a raspuns imediat cu 2 goluri.Pentru United au marcat astazi:Daniel Plesu,Catalin Ivan,Bogdan Dima si Cristian Balta.Cu cele 3 puncte de astazi United ajunge la cota 42 de puncte ,107 goluri marcate-43 incasate,14victorii,3 infrangeri.In liga I de futsal urmeaza o pauza pana pe 10 aprilie cand United va juca pe teren propriu ultimul meci din sezonul regulat cu CFF Clujana Cluj Napoca.