HANDBAL:Simpla formalitate.Hc Otelul-Cs Tomis Constanta 33-25(19-12)

1
Handbalistele de la Otelul au avut de indeplinit o simpla formalitate astazi in etapa a XXI a din liga nationala feminina invingand cu 33-25 la pauza 19-12,corabia in deriva a handbalului feminin constantean Tomis Constanta.Jocul de astazi a fost total la discretia gazdelor care au rulat tot lotul disponibil pentru acest meci mai putin Manuela Manda.Prima repriza a meciului a fost abordata de profesorul Liviu Paraschiv cu “echipa de baza” in timp ce in repriza a doua au intrat si celelate jucatoare.Constantnecele nu au reusit sa faca fata otelarlor astzi si pentru ca s-au preentat la parida cu 3 rezerve din care una de portar.In patida de astazi pentru Hc Otelul au marcat toate jucatoarele de camp prezente astazi pe teren.Punctul slab al meciului de astazi a fost din nou aruncarile de la 7 metri,primele 3 aruncari fiind ratate pe rand de Catalina Cioaric,Iulia Artean si Alina Horjea.Pana la urma “specialista” in 7 m Iulia Artean si-a revenit si a inscris 3 goluri din aruncari de la sapte metri.Dupa 21 de etape Hc Otelul ocupa locul 6 cu 23 de puncte,562 de goluri marcate-535 incasate,la doar 1 punct de ultimul loc care duce in cupele europene ocupat de Hcm Roman.Etapa viitoare Hc Otelul va juca la Baia Mare cu Hcm Stiinta ,echipa cu care Hc Otelul se lupta pentru locul 5.
Pentru Hc Otelul au marcat:Catalina Cioaric 9 goluri,Nicoleta Tudor 7 goluri,Iulia Artean 4 goluri,Alina Horjea 3 goluri,Paula Paval 2 goluri,Nicoleta Iacob 2 goluri,Roxana Bodarlau 2 goluri,Maricica Trandafir,Carmen Gheorge si Delia Marginean cate 1 gol.
Evolutia scorului:minutul 5:2-2,minutul 10:6-4,minutul 15:10-7,minutul 20:13-9,minutul 25:16-10,minutul 30:19-12,minutul 35:22-14,minutul 40:25-16,minutul 45:28-17,minutul 50:31-19,minutul 55:31-21,minutul 60:33-25.