HOCHEI:Au jucat si in repriza a treia ?Steaua Rangers Bucuresti-Csm Dunarea 7-3(1-1,1-2,5-0)

4
Csm Dunarea a pierdut primul meci din finala mica a ligii nationale de hochei 3-7 astazi la Bucuresti.Asa cum suntem obisnuiti si cum am mai scris pe aici Dunarea incepe meciurile bine spre foarte bine iar pe final cedeaza initiativa si incaseaza goluri multe.Asa s-a intamplat si astazi Dunarea a inceput meciul bine,la prima pauza scorul era egal 1-1 au continuat in aceiasi nota castigand repriza a doua cu 2-1 iar pe final au cedat repriza a treia au pierdut-o cu 5-0!! Stelistii au marcat primii in minutul 1:01 prin Leonard Pascaru.Replica a venit din partea lui Levente Elekes ajutat de(Atilla Tanko,Catalin Geru).In repriza a doua stelistii fac 2-1 in minutul 8:14 pentru ca in minutul 8:46 acelasi  Levente Elekes ajutat de aceisi Attila Tanko si Catalin Geru sa restabileasca egalitatea.Pe finalul reprizei minutul 19:19 Levente Elekes servit de data asta de Boris Ruzicka duce Dunarea in avantaj.In repriza a treia Dunarea nu mai reuseste sa marcheze in schimb o face Steaua de 5 ori !De remarcat ca doua din cele 5 goluri marcate in repriza a treia au fost marcate de galatenii Adrian Irimia si Ciprian Tapu.Duminica de la ora 17.30 Dunarea va juca meciul doi al finalei mici primul de pe teren propriu.
Csm Dunarea:Radu Viorel,Andrei Papadie-Eduard Hartmann,Attila Tanko,Valentin Vlase,Catalin Geru(capitan),Iulian Glovatchi,Michal Benadik,Andrei Marius Daniel,Dan Gabriel,Juraj Zemko,Stanislav Gavac,Boris Ruzicka,Andrei Nutu,Felician Secuianu,Vasile Mironov,Levente Elekes,Istvan Veress,Mircea Necula.Antrenori:Marius Trandafir si Teodor Mocanu.