FOTBAL:Fcm Dunarea castiga in Sambata Mare.Fcm Dunarea-Fc Botosani 2-0(1-0)

12
Atmosfera si meci de vacanta astazi pe stadionul “Dunarea” unde Fcm Dunarea si Fc Botosani au jucat meciul din etapa a XXII a pentru ca trebuia jucat cele doua echipe fiind in afara locurilor care permit promovarea in liga I dar si in afara locurilor care duc in liga a IIIa.La meciul de astazi au tinut sa fie aproape de Fcm Dunarea cu cateva ore inaintea Invierii aproape 100 de spectatori.Primul gol al meciului a fost marcat de George Carjan in minutul 17 din lovitura de la 11 metri dupa un hent evident in careu al botosanenului Bosancu.Dupa marcarea golului tot galatenii sunt cei aproape de a marca prin acelasi George Carjan care este deposedat in ultimul moment de fostul otelar Daniel David.Dunarenii marcheaza golul doi al meciului in minutul 65 prin Andrei Antohi care impinge mingea in plasa dupa o lovitura libera executata de capitanul Daniel Popescu,portarul botosanean respinge mingea in bara,mingea din bara ricoseaza la Antohi iar acesta inscrie golul de 2-0.Fcm Dunarea castiga fara probleme meciul cu Fc Botosani iar cu cele trei puncte de astazi urca pana pe locul 7 in clasamentul seriei I din liga a IIa.Fcm Dunarea: B.Parvu –D.Cristescu,M.Marin, Velescu, D. Popescu (cpt.), Cioinac,
Al. Cristea, Barladeanu (70 Bostan), A. Antohi (75 Pribac),Vali
Munteanu ,Carjan.Etapa vitoare Fcm Dunarea va juca cu liderul seriei proaspat promovata in liga I Ceahlaul Piatra Neamt.
P.S.: De salutat prezenta in peluza Nord  a stadionului “Dunarea”a galeriei galatene “Blue Boys” ,de evitat scandarile “baietilor albastri” la degajarile portarului botosanean Lazareanu,cel putin in Sambata Mare.