FOTBAL:Fcm Dunarea nu se regaseste.Fc Snagov-Fcm Dunarea 3-2(1-1)

6
Fcm Dunarea a mai inregistrat o infrangere in acest retur de campionat dupa ce au cedat astazi 2-3 la Ghermanesti cu Fc Snagov.Galatenii au deschis scorul in minutul 10 prin Radu Chelaru.Egalarea a venit in minutul 22 iar la pauza s-a intrat cu 1-1.Imediat dupa pauza in minutul 47 Fc Snagov preia conducerea pentru ca in minutul 62 sa isi majoreje diferenta la 2 goluri.Golul de 3-2 al galatenilor a fost marcat de acelasi Radu Chelaru in minutul 69.Infrangerea de astzi coboara Fcm Dunarea pana pe locul 11 la 9 puncte distanta de ultimul loc retrogradabil.In retur Fcm Dunarea nua  resusit sa castige nici un meci pierzand doua si terminand la egalitate patru jocuri.Etapa viitoare Fcm Dunarea primeste vizita celor de la Farul Constanta.