FOTBAL:O victorie si o infrangere pentru galateni in liga a IIIa

5
Una calda si una rece pentru galateni in etapa intermediara din liga a IIIa de astazi.Pe stadionul “Siderurgistul” Politehnica a trecut de Fcm Onesti cu 2-0 in timp ce “micii otelari” au fost invinsi de liderul seriei Fcm Bacau cu 4-1.Victoria de astazi a “studentilor” a fost adusa prin golurile marcate de Serian si Curmei.Cu cele 3 puncte de astazi Poli urca pe locul 7 cu 29 de puncte.Etapa viitoare Poli va juca la Panciu cu o echipa care are mare nevoie de puncte Cs Panciu.Cealata echipa de liga a IIIa din  orasul nostru Fc Otelul II a pierdut 1-4 meciul de la Bacau de pe terenul liderului seriei Fcm.Micii otelari au cedat pe finalul primei reprize in minutul44,pana la pauza liderul mai iscrie un gol in minutul 45+1.In minutul 70 “satelitul” reduce din handicap prin Chipirliu.Pana la final bacauanii mai marcheaza de doua ori ultimul gol prin ex-otelarul Adrian Hurdubei.Dupa 25 de etape,23 de jocuri Fc Otelul II ramane pe locul 4 cu 36 de puncte.Etapa viitoare Fc Otelul II va juca pe teren propriu dery-ul seriei cu Petrotub Roman locul 3.De notat ca din echipa aliniata de antrenorul Dan Dobai 10 din cei 11 jucatori au fost juniori.Fc Otelul II:22. Abraham,26.Marus,2.Gâță,5. Manea,3.Murgoci,29.Negoescu, 25. Adăscăliței, 24. Trajkovic, 10. Chipirliu,
21. Lupu, 18. Crișan. Antrenor: Daniel Dobai.