FUTSAL:Dramatic in FINALA.United-Spicom Sfantu Gheorghe 8-6(0-1,2-1,0-1,1-0,5-3)

5
United s-a calificat dramatic in finala ligii I de futsal dupa ce a invins la loviturile de la 6 metri Spicom Sfantu Gheorghe.Primii au marcat cei din Covasna iar pana la pauza scorul se mentine 1-0 pentru Spicom.Dupa pauza United egaleaza in minutul 24 prin Viorel Cojoc iar cateva secunde mai tarziu Marian Sotarca duce United in avantaj la 2-1.Dupa primirea golului Spicom-ul incearga egalarea scot portarul iar pe contra cu 40 de secunde inainte de final Bogdan Dima trimite mingea in bara transversala.In loc de 3-1 si calificare in finala cu 35 de secunde inainte de final Spicom egaleaza si trimite meciul in prelungiri.Primii care marcheaza in prelungiri sunt cei de la Spicom care intra in avantaj la pauza prelungirilor.In cea de a doua repriza de prelungiri si cei de la United scot portarul pentru a crea superioritate  si sa inscrie.Tactica avea sa dea roade pentru ca in minutul 3:40 al reprizei a doua de prelnugiri Cristian Balta marcheaza si soarta calificarii in finala se  decide la loviturile de la 6 metri.La “moarte subita” primii care executa sunt galatenii care macheaza prin capitanul Bogdan Dima.De la spicom executa si rateaza Ticalo.Marian Sotarca este desemnat al doilea executant de catre profesorul David Asandei care transforma cu precizie(5-3).Mateo de la Spicom inscrie si el(5-4).Pana la final toti cei desemnati sa executa inscriu pe rand:Viorel Cojoc,Serban,Cristian Balta,Bocz,iar lovitura decisiva este transformata de Mihaita Bagau care califica United in cea de a doua finala a sezonului si din istoria clubului.
United:Tonita,Bagu,Dima(capitan),Sotarca,Cojoc,Ivan,Balta,Grecu,Popliaca.Antrenor:David Asandei.