MINIFOTBAL:Ancora paraseste Cupa Romaniei inca din faza grupelor

6
Turneul final al Cupei Romanniei de la Sibiu si-a desemnat echipele clificate in faza a IIa competitiei.Din pacate pentru noi castigatoarea cupei in “Campionatul Viata Libera” echipa Ancora Galati va parasi turneul inca din faza grupelor.Dupa debutul cu victorie 6-4 contra celor de la Calia Pres Bucuresti galatenii au pierdut urmatoarele doua meciuri din grupa E, 1-5 cu Sagetile Albastre Otopeni si 0-1 Nera Conmputers Iasi.Ca urmare a acestor rezultate Ancora termina grupa E pe locul 4 cu 3 puncte,golaveraj 7-6 si paraseste competitia.Sezonul trecut orasul nostru a fost reprezentat la turneul final al Cupei Romaniei de echipa Stiinta Galati care  s-a oprit in faza sferturilor de finala.La turneul final al campionatului de minifotbal orasul nostru va fi reprezentat de campioana Atletico Abcoz,turneul final al campioantului se va desfasura la Timisoara intre 30 iunie si 3 iulie.
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal