FOTBAL:Astazi Fc Otelul II joaca in turul III din Cupa

4

Astazi de la ora 17.30 in comuna Gârceni judetul Vaslui,Fc Otelul II va sustine meciul din turul III al Cupei Romaniei contra echipei Fc Gârceni.Vasluienii castigatori ai fazei judetene a Cupei Romaniei activeaza in liga a IVa a judetului vecin si pentru a ajunge in aceasta faza a eliminat 2 echipe de liga a IIIa.In turul I Fc Gârceni a trecut de Aerostar Bacau cu 1-0 iar in turul II a eliminat Csm Pascani cu 4-3 dupa loviturile de departajare.Fc Otelul II a intrat in cupa in turul II unde au eliminat o alta echipa de liga a IVa National Golesti din Vrancea cu 6-1.Jocul de astazi va fi arbitrat de Catalin Rotaru Andrei asistat la cele doua linii de Catalin Tincu si Lucian Marius Titirisca toata brigada de arbitri fiind din Braila.Meciul se va juca intr-o singura mansa eliminatorie,in caz de egalitate la finalul celor 90 de minute se vor juca prelungiri 2 reprize de 15 minute iar daca va fi nevoie se va trece la loviturile de departajare.In turul IV al cupei vor intra si echipele de liga a IIa printre care si Fcm Dunarea iar in turul VI intra in competitie campionii de la Fc Otelul cu echipele de liga I.