FOTBAL:Debut cu infrangere pentru Fcm Dunarea

5

Asa cum este traditia in ultimele sezoane Fcm Dunarea a inceput cu infrangere sezonul de liga a IIa.In partu din ultimele 5 sezoane dunarenii au inceput campionatul cu o infrangere astfel: 2006-2007 1-2 la Fc Snagov,2007-2008 0-2 pe teren propriu cu Fc Botosani,2008-2009,1-2 acasa cu Progresul,2009-2010, 0-3 la Delta Tulcea.La fel s-a intamplat si la debutul in acest sezon cand Fcm Dunarea a pierdut 1-4 la Constanta cu Viitorul.La Ovidiu scorul a fost deschis in minutul 16 iar pana la pauza Viitorul s-a distantat pana la 4-0 !Golul galatenilor a fost marcat in 61 dar nu de un galatean ci de un constantean Larie care a inscris un autogol.Pentru Fcm Dunarea urmeaza doua meciuri saptamana viitoare primul marti de la ora 17.30 in cupa cu Fc Otelul II iar al doilea sambata de la ora 11.00 in etapa a IIa a ligii a IIa pe teren propriu cu Cs Otopeni.
Fcm Dunarea:Parvu -Popescu, Velescu, M. Marin, Cristescu – Avram (46 Bostan), Cucu (81 Cristea), Barladeanu (67 Enache), V. Munteanu -Carjan,Cioinac.Antrenor Viorel Tanase.