FUTSAL:Prima infrangere pentru vicecampioni.United-City’us Targu Mures 3-7 (0-5)

5
In acesta seara in sala Siderurgistul vicecampionii Romaniei au pierdut deby-ul ligii I de futsal 3-7 la pauza 0-5,cu campionii de la City’us Targu Mures.Dupa o prima repriza in care mingea nu a vrut sa intre in poarta muresenilor in partea a doua au venit si golurile pentru galateni primul a fost marcat de capitanul Bogdan Dima in minutul 26 (1-5) cel de al doilea de Mihaita Bagu in minutul 36 (2-6) iar cel de al treilea a fost marcat de Viorel Cojoc in minutul 38 (3-6).Dupa 3 etape din liga I de futsal United este pe locul 3 cu 6 puncte,2 victorii,1 infrangere,11 goluri marcate-8 incasate.Etapa viitoare United va juca tot pe teren propriu sambata 24 septembrie de la ora 12.00 cu echipa de pe locul 4 CFF Clujana Cluj Napoca.In acesta seara vicecampionii de la United au evoluat in formula :Iancu-Dima (capitan),Cojoc,Gherman,Bagu,Ivan,Balta.Antrenor David Asandei.