HOCHEI:Debut cu infrangere pentru Csm Dunarea

8
Debut cu infrangere pentru hocheistii de la Csm Dunarea in sezonmul regulat al LNH.Galatenii au pierdut 2-8(2-1,0-4,0-3) la Miercurea Ciuc cu echipa secunda a campionilor de la Sport Club Miercurea Ciuc.La fel ca sezonul trecut galatenii incep bine meciul ,la finalul primei reprize Dunarea conducea cu 2-1,dar il termina rau ,celelate doua reprize au fost pierdute cu 4-0 si 3-0,de vina pentru acesta inconstanta fiind si orele in minus fata de adversari de pregatire pe gheata.Golurile de astazi ale galatenilor au fost marcate de Catalin Geru din pasa nou sositului Attila Kanya si Stanislav Gavac servit de conationalii sai Benadik Michal si Zemko Juraj.Jocul de astazi de la Miercurea Ciuc a fost primul pentru noul antrenor al galatenilor Iuri Bondarev.Maine de la ora 15.30 Csm Dunarea va juca meciul doi cu Sport Club II Miercurea Ciuc tot la Miercurea Ciuc.Datele statistice complete ale jocului aici
Csm Dunarea:Lucian Hangan,Andrei Papadie(portari),Nicusor Horghidan,Catalin Geru,Silviu Manole,Mikhal Benadick,Zoltan Szogyor,Stanislav Gavac,Nutu Andrei,Felician Secuianu,Vasile Mironov,Attila Kanya,Alexandru Munteanu,Alin Daniel Rusu si Mircea Necula.Antrenor:Iury Bondarev.