FOTBAL:Echipele galatene de liga a IIIa “au inviat”

4
Dupa VII etape in care echipele galatene dadeau mari semne de oboseala astazi in etapa a VIIIa cele, doua echipe (Fc Otelul II si Poli)au dat semne de viata.Fc Otelul II a reusit scorul etapei in seria I,5-0 (1-0) cu Csm Focsani prin golurile marcate de :Georgian Butoi,Daniel Novac,Marius Gata si Auras Gohoreanu (2).Schimbarea de antrenor de la Poli da roade dupa ce au obtinut prima victorie din acest sezon “studentii” au castigat astazi primul punct din deplasare dupa egalul de pe terenul nou promovatei Fcm Dorohoi.”Studentii” au marcat primii prin Maradona Chiriac in minutul 20,iar egalarea a venit in minutul 75.Dupa 8 etape Fc Otelul II este pe locul 7 cu 10 puncte iar “studentii” detin in continuare “lanterna rosie” a seriei cu 4 puncte.Etapa viitoare Poli va juca pe teren propriu cu Sport Club Bacau iar Fc Otelul II va juca la Bacau cu Aerostar.