FOTBAL:Fcm Dunarea la fel ca Fc Otelul.Fcm Dunarea-Fc Dinamo II 1-1 (0-1)

6
La fel ca in meciul de ieri in care Fc Otelul a terminat la egalitate 1-1 pe teren prorpiu cu Astra Ploiesti surata Fcm Dunarea a facut la fel ca echipa campioana si a terminat la egalitate 1-1 tot pe teren prorpiu cu Fc Dinamo II Bucuresti.Primii au marcat bucurestenii in minutul 24 prin Buca dupa o pasa de la Paun.Replica dunarenilor a venit in minutul 35 prin Geroge Carjan care a trimis puitin pe langa poarta.La pauza antrenorul Viorel Tanase se dovedeste din nou inspirat la schimbari il inlocuieste  pe Bostan cu Radu Chelaru iar acesta din urma marcheaza in minutul 78 dupa o centrare a fostului politehnist Laurnetiu Radu.De mentionat ca din minutul 70 Fcm Dunarea a evoluat cu un om mai putin, Stelian Cucu a fost eliminat pentru 2 cartonase galbele primite in 10 minute.Cu punctul de astazi Fcm Dunarea ajunge la cota 11 dupa 9 etape si urca un loc pana pe 11 in clasamentul seriei I din.pentru galateni urmeaza doua jocuri extrem de dificile ambele in deplasare primul sambata 22 octombrie pe terenul liderului seriei Delta Tulcea iar cel de al doilea joi 27 octombrie in “Cupa Romaniei” cu Fc Vaslui.
Fcm Dunarea:Parvu, Radu, M. Marin, Cucu, D. Popescu (capitan), Cioinac, Bostan(46′ Chelaru),Al. Cristea(68′ Enache), Birladeanu,Grosu ,Cirjan.