FUTSAL:Primul egal pentru vicecampioni.United-Acs Odorheiu Secuiesc 3-3 (1-2)

5
Vicecampionii ligii I,United Galati, au inregistrat in acesta seara primul egal din actualul sezon al primei ligi de futsal.Galatenii au terminat 3-3 meciul de pe teren propriu cu Acs Odorheiu Secuiesc dupa ce la pauza scorul era 2-1 pentru oaspeti.Scorul a fost deschis de vicecampioni in minutul 2.26 prin Marius Grecu iar egalarea a venit in minutul 7.18.Dupa egalare autorul golului galatean are sansa de a trece in avantaj dar nu ajnge la minge care se scurge pe langa poarta goala.In loc de 2-1 pentru United in minutul 11.26 se face 2-1 pentru Acs Odorheiu Secuiesc scor cu care se intra la pauza.Dupa pauza galatenii se napustesc spre poarta oaspetilor,Dima trage in bara,Cojoc targe milimetric pe langa poarta dar de marcat o fac tot oaspetii in minutul 25.In minutul 30 Mihaita Bagu marcheaza dupa o pasa dintr-un corner de la Bogdan Dima iar in minutul 31 Marius Grecu are sansa egalarii,dar trage evident pe langa poarta.Golul egalarii a fost marcat in minutul 38 de Daniel Plesu dupa o faza trasa la indigo ca la cel de la doilea gol.Cu egalul de astazi United acumuleaza 13 puncte si se situeaza pe locul 3.Etapa viitoare United va juca la Focsani cu Csm iar intre timp vicecampionii vor juca si in Cupa Romaniei cu Csms Iasi.

United-Iancu,Cojoc,Dima,Grecu,Bagu,Popliaca,Balta,Plesu.Antrenor David Asandei.