HANDBAL:Prima infrangere pentru “studenti”.Csu Galati-Csm Bacau 22-31 (13-14)

1
Handbalistii de la Csu Galati au inregistrat astazi prima infrangere din acest sezon al diviziei A pe teren propriu in fata moldovenilor de limba rusa de la Csm Bacau 2010 fostul satelit al Stiintei Bacau impunandu-se cu 22-31 la pauza 13-14.Prima parte a jocului a fost echilibrata,echipele au alternat la conducre pe tabela ,bacauanii au inceput mai bine (1-2 minutul 5),”studentii” au egalat si s-au instalat la conducerea jocului (7-6  minutul 15),pe finalul reprizei se restabileste egalitatea (8-8 minutul 20) iar pe final bacauanii mai atenti in joc preiau conducerea (13-14 pauza).Partea a doua a jocului nu a semanat deloc cu prima,asta pentru ca galatenii nu au mai putut tine ritmul cu echipa bacauana.Csm-istii din Bacau incep a marcheze constant in timp ce galatenii rateaza constant(15-19 min 40).De la jumatatea reprizei secunde bacauanii incep sa se distanteze (17-22 minutul 45) iar pe final majoreaza diferenta (20-29 minutul 55).De remarcat ca echipa bacauana a fost “dirijata” astazi de doi antrenori ,unul de limba romana pe banca tehnica si unul de limba rusa pe partea opusa a bancii tehnice in tribuna.Pentru “studenti” urmeaza o pauza lunga de aproape o luna ,urmatorul meci este programat la 6 noiembrie pe terenul echipei Csm Calarasi.
Evolutia scorului in jocul de astazi :minutul 5:1-2,minutul 10: 5-3,minutul 15:7-6,minutul 20:8-8,minutul 25:12-11,minutul 30:13-14,minutul 35:13-16,minutul 40:15-19,minutul 45:17-22,minutul 50:19-25,minutul 55:20-29,minutul 60:22-31.
Csu Galati Andronic, Fuică – Rouă 8, Bursuc 6, Ragea 5, Vișan 1, Urse 1, Albu 1, Nică, Dorneanu, Manda, Păun, Vătafu.