HANDBAL:Cu rezervele in turul III.Hc Otelul-KHF Kastrioti 39-21(19-11)

3

Dupa ce ieri au castigat cu 45-14 turul din dubla cu kosovarele de la KHF Kastrioti Hc Otelul a abordat returul de astazi cu rezervele sau cu jucatoare care au evoluat mai putin in campionat.La primul fluier al bielorusilor Dzimitry Nabokau si Siharei Kulik pentru Hc Otelul evoluau:Critisna Bobeica,Renata Ghionea,Nicoleta Tudor,Iulia Artean,Maricica Trandafir,Delia Marginean si Carmen Gheorghe.Chiar si asa cu “echipa a IIa” Hc Otelul nu a intampinat probleme cu kosovarele nici in jocul de astazi.

Dupa un inceput de joc mai slab al galatenelor 1-4 min 5,a urmat un time-out cerut de antrenoarea Alexandrina Soarea iar lucrurile au ineput sa intre pe fagasul normal mai intai otelarele au egalat 4-4 minutul 10 iar apoi s-au instalat la conducerea jocului 7-6 minutul 13, dupa care au inceput sa se desprinda de adversare 12-9 minutul 20.la pauza Hc Otelul a intrat cu un avatntaj considerabil 19-11.Dupa pauza se joaca dupa aceleasi coordonate cu Hc Otelul la conducerea jocului si cu echipa din Kosovo incercand sa se tina dupa otelare atat pe tabela de marcaj cat si pe terenul de joc.In jocul de astazi Hc Otelul a aratat ca are cel putin doua viteze in plus fata de Kastrioti,multe dintre goluri fiind marcate pe contraatacuri rapide.Hc Otelul se califica in turul III la general cu 84-35 iar marti la sediul EHF vor afla adversarele din turul III al Cupei Cupelor.

Marcatoare Hc Otelul:Iulia Artean 11 goluri,Nicoleta Tudor 10,maricica Trandafir 7,Renata Ghionea 5,Carmen Gheorghe 3 Delia Marginean  3.
Evolutia scorului:minutul 5:1-4,minutul 10:4-4,minutul 15:8-6,minutul 20:12-9,minutul 25:14-11,minutul 30:19-11,minutul 35: 20-14,minutul 40: 25-15,minutul 45: 27-17,minutul 50: 30-20,minutul 55: 33-20,minutul 60: 39-21.Spectatori 200.Foto:Chris V