VOLEI:Vicotire fara drept de apel.Csu Galati-Csm Focsani 3-0 (25-16,25-15,25-11)

11
Voleibalistele de la Csu Galati s-au distrat in acesta dupa amiaza in sala Siderurgistul cu adversarele lor de la Csm Focsani in jocul cadrul etapai a IVa a diviziei A2.Galatencele s-au impus cu 3-0 (16,15,11) in fata unor adversare care au oferit o replica palida astazi.oaspetele de astazi echipa schimbata aproape total fata de jocurile de la turneul de promovare in A1 au avut momente in joc cand au fost penibile,multe servicii gresite,preluari gresite iar culmea penibilului a fost atins in setul 2 la scorul 18-11 cand jucatoarea de la servicu a servit direct in una din coechipierele ei.Spre deosebire de turneul de promvare in A1 echipa oaspete de astazi a avut antrenor pe banca !
Setul I:”Studentele” au inecput mai greu meciul si s-au aflat la egalitate in primul set pana la primul timp tehnic de odihna (8-7) dupa care  a inceput desprinderea 12-8,13-9,16-11,18-14,21-15,25-16.
Setul II:In partea a doua a meciului s-a jucat cu galatencele la conducere 4-2,6-2,iar echipa oaspete a avut o tresarire de orgoliu la inceputul setului 6-6 dupa care pe fondul greselilor la preluare ale oaspetelor “studentele” se desprinde decisiv spre castigarea setului :8-6,11-7,13-10,18-11,19-12,21-13,25-15.
Setul III:Ultimul act al meciului a fost si cel mai scurt ,galatencele s-au grabit sa castige cat mai repede setul si meciul pentru a face loc bailetilor sa sutina meciul cu Csm Agronomia Bucuresti.Evolutia scorului:1-1,2-2,7-2,7-3,11-4,12-5,15-6,17-10,20-11,25-11.
In jocul de astazi antrenoarea Ileana Berdila a rulat intreg lotul avut la dispozitie:Ioana Stefu,Florina Alexandru,Ana Maria Berdila,Irina Todasca,Claudia Olariu,Oana
Oprea,Ruxandra Danaila,Cristina Botezatu, Bianca Rusu,Mirela Bobaru-libero.Antrenori Ileana Berdila si Ion Ivanov.Etapa viitoare “studentele” vor juca pe terenul nou infiintatei Concordia Chiajna sambata 29 octombrie.