FUTSAL:Vicecampionii se indeparteaza de locul doi.Spicom Sfantu Gheorghe-United 4-2 (1-1)

2
Vicecampionii au pierdut in acesta seara 2-4 la pauza 1-1,derby-ul pentru locul doi la Sfantu Gheorghe cu Spicom.Vicecampionii au deschis scorul in minutul 3 prin capitanul Viorel Cojoc cu un sut direct din lovitura libera.Spicom a egalat in minutul 11 prin Cornel Ticalo la o greseala in defensiva galateana.In minutul 13 Mihaita Bagu rateaza sansa desprinderii rateaza singur cu portarul advers.Si capitanul Viorel Cojoc rateaza sansa de a se desprinde in minutul 17 rateaza o lovitura de la 10 metri,acordata dupa 6 greseli comise de cei de la Spicom.In pareta a doua cei de la Spicom cauta cu disperare golul desprinderii dar portarul galatean Vlad Iancu “inchide” poarta.In minutul 33 Spicom se desprinde prin golul aceluiasi Cornel Ticlao.Dupa primirea golului galatenii forteaza egalarea iar pe faza de atac scot portarul,Vlad Iancu este inlocuit cu Viorel Cojoc.Pe fondul dominarii galatene in minutul 35 cu Vlad Iancu in poarta,Spicom inscrie si golul de 3-1 prin Szabolocsz Manya.Doua minute mai tarziu dupa primirea golului schema cu schimbarea portarului da roae iar Viorel Cojoc inscrie un super gol,sut de la aproape 20 de metri (specialitatea casei la United) sub bara tarnsversala. Vicecampionii au sansa egalarii in minutul 39 dar Marius Grecu rateaza.La faza imediat urmatoare pe contratac,Spicom inscrie pentru 4-2.Meciul de astazi a fost ultimul din turul acestui sezon,vicecampionii termina turul pe locul 3 cu 14 puncte (la 7 puncte de locul 2 ocupat de Spicom),41 goluri marcate-20 incasate.In acest an se vor juca doua etape din retur prima luni 21 noiembrie de la ora 18.00 cu ultima clasata Dava Deva,iar  in cea de a doua vicecampionii vor sta pentru ca adversarul Concordia Chiajna s-a retras din campionat.United:Vlad Iancu-Viorel Cojoc,Mihaita Bagu,Crisitan Balta,Daniel Popliaca,Catalin Ivan,Cosmin Gherman,Marius Grecu,Daniel Plesu.Antrenor David Asandei.