HOCHEI:Dunarea termina sezonul regulat in forta

3
Csm Dunarea Galati a castigat si cel de al treilea meci din duelurile de la finalul saptamanii cu Progym Gheorgheni.Galatenii s-au impus astzazi cu 8-3 (1-1,3-0,4-2) in ultimul meci din prima parte a sezonului regulat al LNH.Prima repriza a fost saraca in goluri si s-a terminat la egalitate 1-1 pentru Dunarea a marcat Mircea Necula (Catalin Geru si Lukas Ruzicka).Celelate doua reprize sunt la discretia galatenilor care au mai inscris de 7 ori.In repriza a doua au marcat:Zoltan Szogyor (Lukas Ruzicka,Juraj Zemko),Lukas Ruzicka (Attila Tanko,Michal Benadik) si Attila Kanya (Stanislav Gavac,Juraj Zemko).In ultima repriza din LNH Dunarea mai marcheaza de 4 ori dar si primesc doua goluri.Au marcat :Attila Tanko (Lukas Ruzicka,Catalin Geru),Attila Kanya (Juraj Zemko,Stanislav Gavac),Lukas Ruzicka (Catalin Geru) si Catalin Geru (Lukas Ruzika,Mircea Necula).Csm Dunarea castiga tripla disputa cu Porgym Gheorgheni de la Galati cu 26-7 asta dupa ce saptamana trecuta a trecut de Sportul Studentesc cu 24-0 tot in trei jocuri.Pentru hocheistii pregatiti de Iury Bondarev si Marius Trandafir urmeaza jocurile din Cupa Romaniei care conform programarii initiale se va disputa la Galati intre 22 si 23 decembrie.In campioantul national Csm Dunarea va juca in faza a IIa numita si grupa de calificare alaturi de Progym Gheorgheni si Sportul Studentesc Bucuresti.Datele statisitice complete ale jocului de astazi cu Progym aici