HANDBAL:Victorie fara drept de apel.Hc Otelul-Csm Ploiesti 30-21(16-13)

3
Hc Otelul a inceput in forta partea a doua a turului LNHF invingand fara dpret de apel 30-21 nou promovata Csm Ploiesti locul 6 la finalul primei parti a turnului.Prima parte a jocului de astazi a stat sub semnul echilibrului pana in minutul 20 cand a aparut prima eliminare in tabara ploiesteana,superioritate fructificata de otelare care s-au desprins pe tabela de marcaj dar si pe fondul paradelor portaritei Cristina Bobeica care a facut-o deja uitata pe Ionica Munteanu plecata in pauza competitionala.In partea a doua a jocului Hc Otelul a defilat la propriu si la figurat pe teren si s-a asigurat victoria incea de la inceputul reprizei secune.Si in partea a doua a jocului poarta otelara a fost “inchisa” de Cristina Bobeica care avut 16 interventii in acest joc 4 din aruncari de la 7 metri.Pentru Hc Otelul au evoluat astazi:Cristina Bobeica (16 interventii),Ramona Bocaneala,Diana Drutu 10 goluri,Nicoleta Tudor 6 goluri,Catalina Cioarec 5 goluri,Roxana Bodarlau 4 goluri,Daciana Curtean 3 goluri,Manuela Manda 2 goluri,Paula Paval,Carmen Gheorghe si Maricica Trandafir.Antrenor Alexanrina Soare.Evolutia scorului:minl 5:1-1,min 10: 5-4,min 15: 8-8,min 20: 1-9,min 25: 13-11,min 30:16-13,min 35: 20-14,min 40: 22-16,min 45: 24-16,min 50: 26-17, min 55: 28-18, min 60: 30-21.Dupa 9 jocuri din liga nationala Hc Otelul este in continuare pe locul 2 cu 15 puncte,239 goluri marcate-194 incasate.Saptamana viitoare Hc Otelul va juca doua partie prima miercuri 18 ianuarie la Constanta cu Csu Neptun iar cea de a doua sambata 21 ianuarie pe teren propriu cu Scm Craiova.