HANDBAL:Lanterna a luminat doar o repriza in fata otelarelor.Hc Otelul-Scm Craiova 31-24 (15-12)

2
Hc Otelul a invins astazi in etapa a 11 a ligii nationale feminin ultima clasata Scm Craiova cu 31-24.Jocul cu lanterna rosie a ligii nationale feminine a inceput cu o intarziere de aproape 10 minute din cauza ca oficialii Hc Otelul nu au putut prezenta carnetele de joc ale jucatoarelor galatence.Pana la urma in urma unei foi primite de la FRH arbitrii au fluierat inceputul jocului cu o intarziere de aproape 10 minute.Pe teren jocul a fost echilibrat doar in prima repriza,Craiova a condus cu 2-1 in minutul 6,otelarele au egalat (min 15,4-4) si apoi au preluat conducerea  pana la 15-12 la pauza.Partea a doua a jocului a fost la discretia otelarelor acesta marind avantajul avut la pauza pana la 31-24 la final.Evolutia scorului:min 5:1-1,min 10:3-3,min 15:4-4,min 20:8-7,min 25:13-11,min 30:15-12,min 35:19-13,min 40:22-15,min 45:25-18,min 50:27-22,min 55:29-23,min 60:31-24.Pentru Hc Otelul au marcat:Catalina Cioaric 9 goluri (2 din 7 metri),Diana Drutu 8,Nicoleta Tudor 5,Manuela Manda 4,Roxana Bodarlau 3,Daciana Curtean 2.Au mai evoluat:Cristina Bobeica,Ramona Ciontu si Paula Paval.Rezerve:Loredana Nica,Iulia Artean,Carmen Gheorghe,si Maricica Trandafir.Cu cele 2 puncte de astazi Hc Otelul ajunge la cota 17 si urca din nou pe locul 2 cel putin pana duminica cand va juca Hc Zalau singura echipa care mai poate detrona Hc Otelul de pe locul 2 in acesta etapa.Etapa viitoare sambata 28 ianuarie Hc Otelul va juca tot pe teren propriu cu Hcm Roman.