VOLEI:Scurt 3-0.Csu Galati-Concordia Chiajna 3-0 (25-15,25-2 !,25-6 !)

3
Voleibalistele de la Csu Galati le-au adimistrat un scurt 3-0 colegelor de serie Concordia Chiajna in etapa a XIa a diviziei A2.In mai putin de o ora de joc “studentele” s-au distrat cu viitoarele adversare din faza a IIa,Concordia Chiajna.Prmul set al jocului a fost cel ami lung si echilibrat,setul a inceput cu echipa din Chiajna la conducere dar pana la primul timp de odihna “studentele” au revenit si apoi au defilat pana la 25-25.Evolutia scorului:1-3,2-4,4-4,6-4,6-6,7-7,8-7,10-7,13-8,14-9,16-10,16-12,18-13,19-14,20-15,25-15.Surprinzator pentru desfasurarea evenimentelor din setul doi primul punct din actul secund a fost castigat de echipa din Chiajna,avantajul ilfovencelor nu a tinut prea mult pentru ca galatencele au egalat imediat la 1.La 1-1 la serviciu a intrat junioara Roxana Petre (16 ani) care s-a oprit din a trimite mingea in terenul advers la 23-1 ! Pe final de set echipa din Chiajna mai reuseste si e aun punct si setul se incheie cu incredibilulul scor 25-2.Evolutia scorului:0-1,1-1,23-2,25-2.Ultimul set al meciului a inceput cu aceiasi Roxana Petre la servicu de data acesta “studenta” a fost scoasa de la servicu la 9-1.Pana la final echipa din Chiajna mai “ciuguleste” cateva puncte asta pe fondul relaxarii si bunei dispozitii din tabara galateana.Evolutia scorului:9-1,10-2,13-3,17-4,21-5,21-6,25-6.Antrenoarea Ileana Berdila a folosit in jocul de astazi intreg lotul avut la dispozitie iar sextetul de baza a fost compus din:Ioana Stefu-Ana Maria Berdila,Roxana Petre,Bianca Rusu,Ioana Stoica,Irina Enciu,Mirela Bobaru-libero.Au mai jucat:Florina Alexandru,Cristina Botezatu,Bianca Rusu,Cristina Iacob,Oana Oprea.Dupa victoria de astazi Csu Galati acumuleaza 21 de puncte si se mentine pe locul 3 in seria Est a diviziei A2.Etapa viitoare “studentele” vor juca pe terenul echipei Csm Css 2 Bucuresti iar in ultima etapa din faza I,samabta 4 februarie,la Galati va veni Csm Comision Braila.