HANDBAL:Hc Otelul termina turul fara infrangere acasa.Hc Otelul-Hcm Roman 30-22 (14-12).

4
Hc Otelul a terminat meciurile de pe teren propriu din turul acestui sezon fara infrangere.Astazi Hc Otelul a trecut pe teren propriu de Hcm Roman in ultimul meci din turul acestui sezon, meci restanta de saptamana trecuta cand echipa din judetul Neamt nu a putut sa ajunga la Galati.Jocul cu echipa din Roman a fost cvastigat la pas de otelare 30-22 la pauza 14-12.Prima repriza a fost inceputa in forta de otelare, au condus 6-3 in minutul 10 ceea ce la facut pe profesorul Badulescu sa schimbe portarita in locul fostei otelare Paula Teodorescu a intrat o alta fosta otelara, Andreea Polocoser.Pe final de repriza dupa doua eliminari consecutive inn tabara galateana echipa din Roman se apropie 13-12 kin 29 dar ultimul cuvant in prima repriza a timut sa il spuna Nicoleta Tudor  cu un super gol, aruncare de pe picioare de la 15 metri.Partea a doua incepe sub semnul echilibrului iar otelarele incep incet dar sigu cursa de desprindere.si in acest joc poarta Otelului a fost aparata cu mult succes de Cristina Bobeica 10 interventii si astazi.Pentru Hc Otelul au marcat:Diana Drutu 11 goluri, Catalina Cioaric 9, Nicoleta Tudor 5, Manuela Manda 2, Paula Paval 2, Daciana Curtean 1.Au mai evoluat: Ramona Bocaneala, Roxana Bodarlau, Iulia Artean, Carmen Gheorghe si Maricica Trandafir, rezerva Claudia Nica.Evolutia scorului : min 5, 3-1, min 10, 6-3, min 15, 9-4, min 20, 10-6, min 25, 12-10, min 30, 14-12, min 35, 16-14, min 40, 18-15, min 45, 21-16, min 50, 24-16, min 55, 26-17, min 60, 30-22.Hc Otelul trmina turul fara infrangere pe teren propriu, pe locul 3 cu 19 puncte.Saptamana viitoare Hc Otelul are programat doua jocuri primul miercuri 8 februarie de la ora 18.00 pe terenul echipei U Jolidon Cluj iar cel de al doilea, sambata 11 februarie pe teren propriu cu Csm Bucuresti.