FOTBAL: Fc Otelul II-Sporting Suceava 1-1

4
Astazi in etapa a XVIIIa din liga a IIIa, Fc Otelul II a terminat la egalitate 1-1 meciul de pe teren propriu cu nou promovata Sporting Suceava. Pentru satelitul campionilor a marcat Alexandru Benga in minutul 10 din lovitura de la 11 metri, iar egalarea a venit in minutul 75. Punctul obtinut astazi de Fc Otelul II este primul din acest retur din care s-au scurs trei etape. In urma egalului de astazi Fc Otelul II se mentine pe locul 10 in serie cu 17 puncte, 5 victorii, 2 egaluri 10 infrangeri, 26 goluri marcate-33 incasate. Etapa viitoare,marti 3 aprilie de la ora 17.00, Fc Otelul II va juca pe terenul echipei Cs Panciu in timp ce Politehnica va juca pe teren propriu cu Ceahlaul II Piatra Neamt.