FUTSAL: Infrangere si pentru vicecampioni. Kse Targu Secuiesc-United 2-1 (1-0)

6
Dupa ce la Cluj Napoca campionii ligii I de fotbal au pierdut 2-0 meciul cu CFR, la Targu Secuiesc in ultima deplasare din sezonul regulat, vicecampionii ligii I de futsal, United au cedat 2-1 (la pauza 1-0) jocul cu gazdele de la Kse Targu Secuiesc. Gazdele au deschis scorul in minutul 2 si au reusit sa pastreze avantajul pana la pauza. In repriza a doua echipa din Targu Secuiesc si-a dublat avantajul, vicecampionii au revenit in joc pe finalul meciului (min  39) prin Viorel Cojoc  care a transformat o lovitura de la 10 metri. United: Tonita, Tanasila, Moldoveanu, Ivan, Cojoc, Popliaca, Apostol, Dodan, Buleandra, Ilie. Antrenor David Asandei. Din lotul galatean nu mai face parte portarul echipei nationale, Vlad Iancu, locul sau fiind luat de Alexandru Tanasila revenit dupa o lunga accidentare. In urma infrangerii de astazi United ramane pe locul 3 cu 26 de puncte. Etapa viitoare United va juca pe teren propriu cu Spicom Sfantu Gheorghe, marti 3 aprilie de la ora 20.00.